0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Jak wybrać zegarek? Kwarcowy, mechaniczny czy elektroniczny?

Jak wybrać zegarek? Kwarcowy, mechaniczny czy elektroniczny?

Są osoby, które uważają, że czasy noszenia zegarków już dawno przeminęły. Komórka informuje nas o godzinie, a jednocześnie spełnia wiele innych funkcji. W rzeczywistości jednak zegarki są świetną ozdobą, która tylko pośrednio służy pragmatycznym celom. W przypadku mężczyzn to jedyny element biżuterii, który nie budzi kontrowersji. W wielu sytuacjach jest to też świetne dopełnienie stylizacji. Warto jest więc mieć kilka rodzajów zegarków, które będą pasować do różnych strojów. W tym miejscu skupimy się jednak szerzej na typach zegarków. Dowiecie się, który z nich warto wybrać.

Zegarki to drogie ozdoby, które są wyznacznikiem stylu i jednocześnie statusu majątkowego. Często mogą kosztować więcej niż samochód. Wiele z nich to prawdziwe dzieła sztuki, a niektóre z nich tworzy się nawet na zamówienie.

Niektóre z zegarków jednak wykorzystują również elektroniczne funkcje, które charakterystyczne są również dla smartfonów. Ich głównym celem nie jest więc funkcja estetyczna.

 

Zegarek mechaniczny - dla miłośnika klasyki

To najbardziej popularny typ zegarków. Niektórzy uważają, że są może nieco archaiczne, jednak to właśnie one stanowią prawdziwą ozdobę każdego eleganta. Mechanizm, który jest w nich stosowany jest podobny do tego, który stosowany był przed wiekami. Niektóre modele są nakręcane. Uznawane są za bardziej wyrafinowane i często są też droższe.

Zegarek tego typu jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które kochają prostotę i klasyczną elegancję. Do garnituru warto wybierać modele z płaską kopertą i skórzanym paskiem. W przypadku bardziej casualowych strojów możemy pozwolić sobie na bardziej sportowe zegarki z większą kopertą.

Zalet takiego rozwiązania jest naprawdę mnóstwo. Przede wszystkim mechanizm, który jest w nich zastosowany jest praktycznie nieśmiertelny, jeśli wybierzemy wersję nakręcaną. Jest to na pewno atrybut luksusu, który przyciąga wzrok i dodaje powagi. Istnieje bardzo wiele różnych modeli, z których można wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na brak dodatkowych funkcji, które mogą być dla niektórych osób, zwłaszcza gadżeciarzy bardzo istotne. Warto wspomnieć też o tym, że nie do każdej osoby taki typ czasomierza pasuje. Często mówi się, że do takiego zegarka trzeba dorosnąć. Minusem może być tu też wysoka cena.

Zegarek jest wyznacznikiem elegancji i klasy

Zegarek kwarcowy – dla perfekcjonisty

Bardzo ciekawy jest mechanizm napędzania kolejnej grupy zegarków - zegarków kwarcowych. Opiera się on bowiem na częstotliwości drgań kryształu kwarcu, który jest elementem składowym samego zegarka. Specjalne, cyfrowe układy wykorzystują zjawisko pizoelektryczne w celu wyliczania odpowiedniej godziny. Uważa się, że ten rodzaj zegarków na rękę jest najbardziej punktualny spośród wszystkich dostępnych modeli.

Możemy wybrać modele, które przypominają klasyczne egzemplarze, jednak w ofercie wielu marek znajdują się również wersje z cyferblatem. Minusem jest na pewno konieczność wymiany baterii. Trzeba również zauważyć, że zwykle te modele nie wzbudzają już takiego szacunku.

Zegarek - ponadczasowy dodatek

Zegarek elektroniczny - dla miłośnika nowoczesności

To najbardziej współczesny ze wszystkich modeli. Niektóre egzemplarze, takie jak iWatch czy Android Wear to praktycznie małe komputery, które pozwalają nam nawet na połączenie z internetem, wykonywanie połączeń czy korzystanie z dodatkowych aplikacji. Również sportowcy mogą korzystać z takich zegarków, ponieważ mogą oni mierzyć swoje tętno czy trenować w interwałach.

Takie zegarki mają często znacznie bardziej ekstrawagancki design. Dzięki temu są idealne dla młodszych osób, które ubierają się w sposób mniej formalny. To także dobry wybór dla wszystkich gadżeciarzy, którzy kupują nowe komórki i najnowsze wynalazki. Taki zegarek wymaga wymiany baterii, co można uznać za wadę. Nie zabierzemy go bowiem na bezludną wyspę. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że elektroniczne zegarki nigdy nie są odpowiednie do garnituru.

Wybór zegarka to bardzo indywidualna sprawa. Powinniśmy go dobierać zarówno do naszego wieku, jak i charakteru. Musimy pamiętać o tym, żeby czasomierz pasował do naszego stroju i na odwrót. Tani zegarek elektroniczny nie sprawdzi się w zestawieniu z drogim garniturem, ale też drogi, mechaniczny nie będzie odpowiedni do bluzy z kapturem.

Zegarek to bardzo dobra inwestycja i jeśli wybierzemy odpowiedni, to na pewno będzie nam służył przez lata. Konieczna jednak jest prawidłowa konserwacja. Eleganccy mężczyźni posiadają kilka różnych modeli z różną wielkością kopert i różnymi paskami. Dzięki temu są w stanie dobrze dobrać dany model zegarka do swojego stroju, by wyglądać perfekcyjnie w każdej sytuacji.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry