0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Jaki pierścionek zaręczynowy kupić? Złoty, srebrny, z diamentem, jaki jeszcze?

Jaki pierścionek zaręczynowy kupić? Złoty, srebrny, z diamentem, jaki jeszcze?

Zaręczyny to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej pary, jednak ciężar organizacji tego wydarzenia, wyboru odpowiedniego pierścionka oraz zadania kluczowego pytania zwykle spoczywa na mężczyźnie. Wielu panów ma duży problem zwłaszcza z wyborem odpowiedniego pierścionka, gdyż możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Czym więc kierować się podczas wyboru tak istotnego elementu biżuterii?

 

 

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Niektórzy mężczyźni nie ufają swojemu gustowi i wybór pierścionka zaręczynowego pozostawiają swojej partnerce. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jednak odziera w dużej mierze całą sytuację zaręczyn z romantyzmu. Rezygnują również z elementu zaskoczenia przez co to szczególne wydarzenie nie jest tak emocjonujące, a odpowiedź partnerki raczej przesądzona. Osoby, które nie lubią doznawać silnych wrażeń zapewne wybiorą tę opcję. Jeśli jednak jesteś tradycjonalistą i chcesz by ta chwila była absolutnie wyjątkowa i niezwykle emocjonująca zarówno dla Ciebie, jak i ukochanej, to przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jaką biżuterię nosi ona na co dzień. Szukając pierścionka zaręczynowego staraj się kierować jej gustem, oceń, czy lubi prostą i minimalistyczną biżuterię, czy bardziej wymyślną, okazałą lub misternie zdobioną. Dobrym rozwiązanie jest również prośba o pomoc np. jej przyjaciółki, musi być to jednak zaufana osoba, która dochowa tajemnicy.

pierśconek złoty

Z jakiego metalu powinien być wykonany pierścionek zaręczynowy?

Wiele osób uważa, że pierścionek zaręczynowy powinien być złoty, nie jest to jednak regułą. Sporo kobiet nie lubi złota i dużo chętniej nosi srebro. Alternatywą dla tradycyjnego pierścionka z żółtego złota jest jego biała odmiana, dzięki czemu pierścionek wykonany jest z odpowiednio trwałego kruszcu, który jednocześnie ma bardziej neutralną barwę. Warto zatem zwrócić uwagę, jaką biżuterię najchętniej nosi Twoja wybranka i na tej podstawie stwierdzić, jaki kolor będzie dla niej najodpowiedniejszy. Zdarzają się również sytuacje, w których kobieta ma uczulenie na złoto. W takich przypadkach panowie wybierają wspomniane już srebro, bądź też znacznie droższą platynę.

 

Jaki kamień w pierścionku zaręczynowym?

Najczęstszym wyborem są brylanty. Złoty pierścionek z brylantem jest najbardziej klasycznym i najsilniej kojarzącym się z zaręczynami wyborem, którego dokonują mężczyźni chcący się oświadczyć swoim ukochanym. Nie ma jednak żadnej zasady, która by zabraniała dokonania zupełnie innego wyboru. Wadą takiego rozwiązania jest dla wielu osób cena, gdyż brylanty należą do najdroższych kamieni szlachetnych. Coraz częściej wybierane są pierścionki z takimi kamieniami jak szafir, rubin czy szmaragd. Ciekawym rozwiązaniem jest również topaz, ametyst oraz tanzanit. Każdy z tych kamieni posiada swoją symbolikę, która może się okazać idealnie dopasowana to charakteru kobiety, mającej go nosić. Warto zatem zadać sobie odrobinę trudu i zgłębić tę dziedzinę wiedzy.

pierśconek zaręczynowy

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Tutaj panowie mają okazję wykazać się nie lada pomysłowością i niejednokrotnie zaskakują swoje wybranki kreatywnością w sprawdzaniu rozmiaru ich palca serdecznego prawej dłoni. Najprostszym sposobem jest pożyczenie od wybranki pierścionka (bez jej wiedzy), który nosi, lub który znajduje się wśród jej biżuterii i mamy pewność, że jej pasuje, a następnie udanie się z nim do jubilera, który sprawdzi rozmiar. Ten sposób niestety niesie ze sobą ryzyko, że partnerka zorientuje się, że coś się święci.

Drugą możliwością jest przymierzenie pierścionka ukochanej na swój palec i zapamiętanie miejsca, w którym leżał idealnie, a następnie dopasowanie pierścionka zaręczynowego w ten sam sposób. Oczywiście jeśli żaden z tych sposobów nie okaże się skuteczny, to nie należy się załamywać. Zmiana wielkości pierścionków jest częstą usługą wykonywana przez jubilerów, nie jest droga i zwykle wykonuje się ją dość szybko. Wielu jubilerów oferuje nawet zmniejszenie lub powiększenie pierścionka zaręczynowego w cenie, daje jednak na to określony czas. Ostatecznie, jeśli okaże się, że zupełnie nie trafiłeś z wyborem pierścionka, zwykle można go wymienić w ramach gwarancji.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry