0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Jak wybrać telefon komórkowy dla seniora? Który model wybrać?

Jak wybrać telefon komórkowy dla seniora? Który model wybrać?

Wybór odpowiedniego telefonu dla seniora może się okazać trudnym zadaniem. Wszystko zależy od tego w jakiej kondycji jest starsza osoba. Niektórzy nie mają żadnych kłopotów z opanowaniem dotykowego telefonu, a nawet używają go do przeglądania Internetu. Jednak większość osób w sędziwym wieku ma już pewne problemy zdrowotne, czy to z poruszaniem się, czy nawet z opanowaniem podstawowych czynności, a co tu dopiero mówić o używaniu telefonu. Jak wybrać aparat, który nie będzie dla starszej osoby problemem? Który model będzie najlepszy?

 

Na co zwrócić uwagę wybierając telefon dla seniora?

Najważniejsza dla seniora będzie funkcjonalność telefonu. Trzeba wziąć pod uwagę, że starsi ludzie mają już problemy z koordynacją ruchową, a co dopiero mówić, żeby trafić w klawisz na małym aparacie. Dlatego telefon powinien być przede wszystkim duży i mieć wyraźny wyświetlacz.

Do tego przyciski powinny być pokaźnych rozmiarów. Warto też zwrócić uwagę na menu, im prostsze tym lepsze. Zdarza się, że seniorzy nie korzystają z wbudowanych książek telefonicznych czy innych opcji, dlatego trzeba sprawdzić, w którym aparacie będzie można polegać na intuicyjnej obsłudze, która ułatwi podstawowe korzystanie z telefonu. Co jeszcze jest ważne? Oczywiście żywotność baterii i konstrukcja wykonania aparatu.

Starsi ludzie mogą nie pamiętać o regularnym ładowaniu telefonu. Ponadto, trzeba się liczyć z tym, że aparat może wypaść z ręki, dlatego lepiej wybrać modele o solidnej obudowie.

Telefon dla seniora musi miec duże przyciski

 

Lider wśród telefonów dla osób starszych

MyPhone to firma, która produkuje najwięcej modeli telefonów dla osób w podeszłym wieku. Zawsze są one duże, mają wielkie klawisze, solidne obudowy i intuicyjne oprogramowanie. Do tego często mają pewne ułatwienia dla seniorów. Jakie modele są najlepsze dla osób starszych?

 

MyPhone 1082 Elegant

To model, który oprócz funkcjonalności, wygląda również dobrze wizualnie. Nie jest toporny, chociaż producent zadbał o właściwy rozmiar urządzenia. Telefon ten ma wyświetlacz 1,8" 1128x60, który będzie wystarczający do wykonywania podstawowych funkcji w aparacie. Bateria potrafi wytrzymać nawet 11 dni w stanie czuwania i 5 godzin nieprzerwanej rozmowy.

Zaletą tego urządzenia jest boczny klawisz blokujący, który będzie łatwy do zapamiętania i uśpienia telefonu. Do tego, starsze osoby mogą skorzystać z funkcji latarki, a także specjalnego przycisku SOS, który w razie potrzeby, powiadomi bliskich, że dzieje się coś niepokojącego. Producenci pomyśleli też o wygodnym sposobie ładowania, wyposażając urządzenie w bazę-ładowarkę, na którą wystarczy odłożyć telefon, żeby ten znów się naładował i był gotowy do rozmowy w każdej chwili.

Szukas telefonu dla seniora? Poszukaj w internecie

 

MyPhone 1045 Simply

To klasyczny przykład telefonu dla seniora. Duży, prosty w obsłudze, z wyświetlaczem o dużym kontraście, czytelnym menu, funkcji głośnomówiącej, podpowiedziach głosowych itp. Ten model ma jeszcze lepszą baterię niż MyPhone 1082 Elegant, bo potrafi wytrzymać aż 21 dni w stanie czuwania. Zadbano w nim też o dobre głośniki i mikrofon, żeby ułatwić korzystanie osobom, które mają problemy ze słuchem. Producent w tym przypadku również wyposażył telefon w stację dokującą, co powinno być standardem w tego typu aparatach dedykowanych, podobnie zresztą jak latarka czy pomocna funkcja SOS.

 

Alcatel 20.04C

Producent tego telefonu również pamiętał o funkcjonalnym wyposażeniu dla seniora, ale dodał także kilka nowoczesnych funkcji. Model ten, tak samo jak pozostałe, ma duży wyświetlacz i proste menu. Również ma stację dokującą, więc znika problem rozładowanego telefonu. Po bokach Alcatel 20.04C wyposażony jest w przycisk latarki i blokady telefonu. Ale oprócz tego, telefon ten został wyposażony w aparat do robienia zdjęć. Jest to więc urządzenie dla osób, które nie tylko będą używały telefonu do dzwonienia, ale także np. do fotografowania czy kręcenia krótkich filmów. Za tym modelem przemawia również nowoczesny design, o który trudno w przypadku telefonów dla seniorów.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry