0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Biznesowe laptopy Acer – jaki model laptopa wybrać do pracy?

Biznesowe laptopy Acer – jaki model laptopa wybrać do pracy?

Dziś żaden biznesmen nie obejdzie się bez laptopa. To wielofunkcyjne narzędzie jest już nieodzownym elementem w pracy. Jednym z najbardziej znanych producentów laptopów biznesowych jest Acer. Ale czym właściwie charakteryzują się dobre laptopy tego typu i na jakie modele Acera warto zwrócić uwagę?

 

 

Jaki powinien być biznesowy laptop?

Laptop biznesowy to nie to samo, co taki do użytku domowego. Tutaj obowiązują inne kryteria, na inne aspekty trzeba położyć nacisk. Znacznie ważniejsze jest w ich przypadku zapewnienie bezpieczeństwa danych, wydajność czy komfort pracy. Jak zatem laptopy biznesowe są przystosowane do swoich zadań?

Jedną z pierwszych różnic, jakie rzucają się w oczy jest matowa matryca. Na takim ekranie nie pojawiają się odbicia światła. Dzięki temu można komfortowo pracować na laptopie nawet w silnie oświetlonych miejscach, takich jak sale konferencyjne z dużymi oknami.

Dobry laptop biznesowy powinien też mieć solidniejszą konstrukcję niż standardowy sprzęt. Podczas pracy w terenie czy w czasie wszelkiego rodzaju podróży służbowych narażony będzie na wstrząsy i obicia. Laptop musi to wytrzymać, dlatego stosuje się konstrukcję opartą na lekkich stopach metali, co pozwala też zmniejszyć wagę laptopa, sprawiając, że wygodniej jest z nim podróżować.

Takie urządzenia muszą też w jak najlepszy sposób łączyć swoją mobilność z wydajnością – dobry procesor, żywotna bateria i zapewniający bezpieczeństwo nośnik danych są tutaj niezbędne.

biznesowy laptop

Acer Aspire S3

Ten laptop to pierwszy ultrabook oferowany przez Acera. A czym jest ultrabook? Chodzi tu o przenośne narzędzie pracy o zminimalizowanych gabarytach, zachowujące jednak dużą wydajność, a przy tym energooszczędne. Do tej kategorii zaliczają się urządzenia o wadze nie większej niż 2 kg i grubości co najwyżej 20 mm, działające na baterii przynajmniej sześć godzin, zaopatrzone w dysk SSD lub hybrydowy, zapewniający transfer o szybkości przynajmniej 80 MB/s. Do tego muszą być zaopatrzone w przynajmniej jeden port USB 3,0 lub Thunderbolt.

Acer Aspire S3 ma podzespoły, które niczym nie ustępują przodującym dotąd wśród ultrabooków MacBookom Air, a wiele z zastosowanych tu rozwiązań doceni każdy człowiek biznesu. Urządzenie jest idealne do pracy w podróży, a to dzięki bardzo dużemu touchpadowi i baterii umożliwiającej siedmiogodzinną pracę bez zasilania.

Oprócz tego mamy tu 13,3-calowy ekran o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, procesor Core (zależnie od modelu i3, i5 albo i7), zintegrowaną grafikę Intel GMA HD 3000 i hybrydowy dysk twardy HDD 320 GB + SSD 20 GB.

 

Acer TravelMate 5760G

Ten model, będąc wykonanym z tworzywa sztucznego, nie jest może tak wytrzymały, jakim powinien być biznesowy laptop z prawdziwego zdarzenia, tak naprawdę jednak zastosowane materiały bynajmniej nie są kiepskie, a takie rozwiązanie pozwoliło na obniżenie kosztów tego sprzętu, czyniąc go przystępnym cenowo nawet dla tych biznesmenów, którzy nie zbijają dotychczas na swojej działalności kokosów.

Acer TravelMate 5760G, jak przystało na laptop biznesowy, jest cienki, jednak waży 2,5 kg, co może dla niektórych stanowić pewnego rodzaju mankament. Klapę z matrycą można odchylić prawie o 180 stopni, co zapewnia w pracy duży komfort.

Również pulpit roboczy został stworzony w ten sposób, by pracowało się na nim możliwie jak najwygodniej. To dlatego touchpad jest praktycznie ogromny. Płytka dotykowa odznacza się dobrą precyzją. Po jej prawej stronie wydzielony jest obszar służący do przesuwania stron.

Klawiatura również jest udoskonalona pod kątem biznesowym. Objawia się to na przykład tym, że są tu oddzielne klawisze odpowiedzialne za wpisywanie znaków walut dolara i euro.

Laptop zaopatrzony jest w procesor Intel Core i3-2310M, 4 GB RAM-u, 15,6-calowy ekran (oczywiście matowy), kartę graficzną Intel HD Graphics 3000 i dysk twardy Seagate Momenthus Thin 320 GB.

 

Acer Aspire TimeLine X 3830TG

Najmniejszy, a zatem i najporęczniejszy przedstawiciel serii TimeLineX, znanej z wyjątkowo skutecznego łączenia dużej wydajności z długim czasem pracy na baterii. W przeciwieństwie do standardowej prezencji laptopów biznesowych, wśród których dominują czerń i szarość, ten model Acera ma niebieską obudowę. To pozwala mu pod względem estetycznym wyróżnić się z tłumu. Ciekawą innowacją jest zainstalowany z przodu przycisk pozwalający sprawdzić stan baterii.

Zastosowano tu klawiaturę wyspową – między klawiszami są spore odstępy, co niewątpliwie ułatwi pracę i uchroni nas przed literówkami. Same klawisze wciskają się miękko i cicho.

Ten laptop ma w standardzie procesor Intel Core i5-2410M, 4 GB RAM-u, 13,3-calowy ekran (niestety błyszczący), kartę graficzną Intel HD Graphics 3000 + NVIDIA GeForce GT540M oraz dysk twardy Seagate Momentus 5400.6

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry