0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

6 najpopularniejszych zabawek ogrodowych dla dzieci

6 najpopularniejszych zabawek ogrodowych dla dzieci

Dzieciaki uwielbiają ruch na świeżym powietrzu, a my wręcz zachęcamy nasze pociechy do aktywności na dworze. Jeśli posiadamy ogród, warto pomyśleć o odpowiednich zabawkach dla najmłodszych przeznaczonych właśnie do swawoli przed domem. Najważniejsze, by to, na co się zdecydujemy było bezpieczne i dawało dzieciom wiele radości. Przedstawiamy zatem 6 najpopularniejszych zabawek ogrodowych.

 

 1. Piaskownica
 2. Zjeżdżalnia
 3. Trampolina
 4. Mini domek
 5. Basen dmuchany
 6. Huśtawka

 

1. Piaskownica

To jedna z najpopularniejszych zabawek dla dzieci, znana od lat i bardzo lubiana przez najmłodszych. Mamy tutaj do wyboru piaskownice plastikowe, które są bardzo łatwe w montażu oraz piaskownice drewniane. Te pierwsze nie zajmują zbyt dużej powierzchni, dlatego nawet jeśli jesteśmy posiadaczami małego ogrodu, powinny się dobrze sprawdzić. Z kolei piaskownice drewniane są bardziej stabilne, ale potrzebują o wiele więcej miejsca, dlatego przeznaczone są dla posiadaczy sporego przydomowego terenu.

Czym jednak byłaby zabawa w piasku bez akcesoriów takich jak foremki, wiaderka, łopatki i grabki? Montując piaskownicę pomyślmy też o zabawkach do piasku dla swojej pociechy, przydadzą się na pewno nie tylko podczas radosnego przesypywania ziarenek, ale również wtedy, gdy zabierzemy dziecko nad morze. Oczywiście nie wolno nam zapomnieć o specjalnej folii zabezpieczającej piasek przed zabrudzeniami i zwierzęcymi odchodami.

 

2. Zjeżdżalnia

Kiedy mowa o piaskownicy, nie można tu nie wspomnieć o zjeżdżalni. Dzieciaki uwielbiają tę zabawkę i praktycznie nigdy się nie nudzą wspinając się po szczebelkach zjeżdżalni po to, by za moment wylądować w piasku. Tutaj także mamy do wyboru zjeżdżalnie plastikowe, które są w większości przystosowane do ciężaru około 35 kg i zjeżdżalnie drewniane lub metalowe o bardziej wytrzymałej konstrukcji, przeznaczone także dla starszych oraz nieco tęższych dzieci.

Plac zabaw

3. Trampolina

Trampolina jest prawdziwym hitem wśród zabawek ogrodowych. Możemy wybierać między modelami plastikowymi dla młodszych pociech oraz tymi, którymi nie pogardzą nawet dorośli. Dzieciaki na pewno oszaleją z radości kiedy kiedy będą mogły poskakać na trampolinie z prawdziwego zdarzenia.

 

4. Mini domek

Mini domek to zdecydowany lider wśród zabawek ogrodowych dla najmłodszych. Oczywiście modele drewniane są bardziej rozbudowane i pozwalają na więcej możliwości montażowych. Zbudowane są z desek i bardzo często umieszczane na palach. Do mini domku prowadzi drabinka, która także stanowi nie lada atrakcję dla dzieci. Jeśli zdecydujemy się na model plastikowy, możemy go wykorzystać także do zabawy we wnętrzach. Tego typu zabawki są zwykle bardzo kolorowe i mogą nawiązywać do budowli z bajek, co na pewno bardzo ucieszy dzieciaki. Niektóre mini domki są także przeznaczone do montowania na drzewie, jednak najpierw musimy się upewnić, że miejsce przeznaczone by je tam umieścić jest całkowicie bezpieczne, a cała konstrukcja solidna.

 

5. Basen dmuchany

Basen dmuchany jest bardzo pożądaną zabawką szczególnie podczas letnich upałów. Najlepiej oczywiście zdecydować się na basen ze zjeżdżalnią, co dodatkowo umili najmłodszym czas spędzany w wodzie. Możemy tutaj wybrać także dmuchane zamki lub mini aquaparki. W obu przypadkach będzie to dobre rozwiązanie, warto jednak uzależnić kupno takiej zabawki od ilości posiadanego miejsca. Podobnie jak mini domki, baseny dmuchane również często są wzorowane na budowlach z bajek. Oczywiście warto wybrać taki, który najbardziej spodoba się dzieciom i zapewni najwięcej aktywności.

Basen dmuchany

6. Huśtawka

W ogrodzie nie może również zabraknąć huśtawki. Tutaj wszystko zależy jednak od naszej inwencji. Możemy wybrać huśtawki ogrodowe plastikowe, z oponą zawieszoną na łańcuchach lub prosty model z deseczką jako siedziskiem. W każdym przypadku dzieciaki będą zachwycone, ale na pewno huśtawka przypadnie do gustu także dorosłym, którzy mogą śmiało pohuśtać się podczas długich leniwych chwil spędzanych w ogrodzie. I na pewno nikt nie powie, że „dorosłemu już nie wypada”.

Jeśli dysponujemy naprawdę dużą powierzchnią ogrodu możemy także zdecydować się na urządzenie w nim parku rozrywki dla dzieci. Wtedy warto pomyśleć o zamontowaniu mostów linowych, małpich gajów oraz postawieniu tuneli do raczkowania i hamaków. Takie rozwiązanie na pewno okaże się świetnie kiedy mamy więcej dzieci lub gdy często odwiedzają nas znajomi ze swoimi pociechami.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry