-
Oferta od
osoby prywatnej
-
Stan
używane
Gra planszowa ‘Budujemy pomnik Stalina’
Kolekcjonerska gra planszowa „budujemy pomnik Stalina’ powstała w schyłkowym okresie PRL. Swoją konstrukcją , z lekką drwiną, nawiązuje do bardzo popularnych wówczas gier typu ‘Monopoly’, mających przybliżać nam wschodzący kapitalizm.
‘Budujemy pomnik Stalina’ jest sardonicznym (z goryczą), ironicznym podsumowaniem odchodzącego PRL-u i antycypacją nadchodzącego kapitalizmu. Wymaga wiedzy historycznej od grających i podzielenia się nią z graczami nie pamiętającymi czasów i złowrogiej postaci Josefa Wissarionowicza Stalina.
Gra kompletna (za wyjątkiem braku dwóch pionków); Część górna pudełka, w narożnikach, oklejona taśmą.