0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Robot sprzątający - jaki kupić?

Robot sprzątający - jaki kupić?

Chyba nie ma wśród nas osoby, dla której sprzątanie byłoby największą przyjemnością świata. Mopy, ścierki, odkurzacze, płyny i milion innych różnych rzeczy, których trzeba użyć, żeby posprzątać dokładnie podłogę. A może dałoby się tego uniknąć? Od niedawna na rynku artykułów gospodarstwa domowego możemy spotkać się z robotami sprzątającymi. Czy warto takie urządzenie mieć w swoim domu? Na jakiej zasadzie ono działa i czy opłaci się mieć taką automatyczną sprzątaczkę w swoim domu?

 

 

Robot sprzątający, czyli co?

Robot sprzątający to po prostu urządzenie, które dokładnie wyczyści podłogę. Czy musimy za nim chodzić? Absolutnie nie. Robot sam zajmie się sprzątaniem i sam będzie wiedział, gdzie zebrać kurz czy brud. Brzmi niewiarygodnie? Takie urządzenia już są dostępne na rynku i cieszą się sporym zainteresowaniem zarówno pań, jak i panów.

 

Jak działa robot sprzątający?

Skoro robot sam zajmuje się sprzątaniem naszego mieszkania i wie, w którym miejscu jest ono brudne, można powiedzieć, że jest to urządzenie inteligentne. Wszystko jednak opiera się na skomplikowanym mechanizmie wewnętrznym robota. Został on wyposażony nie tylko w system czyszczący ze szczoteczkami, ale też w czujniki i kamery, dzięki którym wie, gdzie powinien posprzątać. Dzięki kamerom, urządzenie tworzy sobie mapę nawigacji, którą po kilku sprzątaniach, ma już opanowaną do perfekcji. Czujniki natomiast pozwalają na szybsze i precyzyjne sprzątanie powierzchni.

 

Robot czyszczący

 

Jak obsługiwać robota czyszczącego?

Na pewno nie trzeba za nim chodzić. Można ustalić harmonogram sprzątania urządzenia i konkretnego dnia o konkretnej godzinie, robot sam zacznie sprzątać. Nowszymi urządzeniami można sterować za pomocą pilota lub smartfona. Jeśli w robocie jest moduł WIFI możemy także kontrolować jego system czyszczenia. Możemy wskazać, by posprzątał jedynie podłogę pod stołem w kuchni, bo są tam okruszki i zaraz po tym wrócił do stacji dokującej.

 

Czy robot sprzątający jest skuteczny?

To zależy na jaki model się zdecydujemy. Na rynku jest duży wybór takich urządzeń, cenowo również są zróżnicowane. Można powiedzieć, że im nowsze roboty, tym lepszy mają system czyszczący. Stworzenie precyzyjnej mapy mieszkania pozwala na dokładniejsze sprzątanie zabrudzeń. Roboty „wiedzą” już, gdzie są meble, schody, ściany, nie odbijają się już od nich, ale ich unikają. To gwarantuje szybsze sprzątanie podłogi. Podobnie jest z monitorowaniem zabrudzeń. Urządzenie „wyczuwa” czy jest ono większe, czy mniejsze i sprząta je z dostosowanym natężeniem. Brzmi jak z filmu science fiction, prawda? A takie inteligentne urządzenia możemy mieć już w naszym domu.

 

Robot czyszczący z akcesoriami

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze robota?

Oczywiście na parametry. Ważną kwestią jest to, czy dany robot jest bezworkowy czy może jednak trzeba będzie kupować do niego papierowe worki. Lepszą opcją będą roboty bezworkowe, w których trzeba co kilka dni, w zależności od zabrudzeń, opróżniać pojemniki. Roboty „na worki” generują dodatkowe koszty, ponieważ trzeba kupić worki, które będą dedykowane do konkretnego modelu. Następnie, warto zwrócić uwagę na system zarządzania robotem. Lepiej, żeby nie był on zbyt skomplikowany i mogła nim sterować także osoba, która nie przepada za nowinkami technologicznymi. Kolejną sprawą jest system czyszczący. Tutaj warto pochylić się nad szczoteczkami zamontowanymi w urządzeniu. Im więcej, tym lepiej. Nie poleca się jedynie systemów ssących, które nie dają sobie rady z większymi zabrudzeniami powierzchni.

 

Czy warto zainwestować w takie urządzenie?

Osoby, które mają mało czasu na wszystko, będą zadowolone z takiego robota. Zwłaszcza, kiedy mają w domu zwierzęta, np. psa lub kota, których sierść lubi gromadzić się na podłodze. Chcąc utrzymać idealną czystość, trzeba sprzątać nawet co kilka godzin. Kupując robota sprzątającego i ustawiając go na sprzątanie na przykład co 4 godziny, nie trzeba się martwić, że jak wrócimy to wszystko będzie pokryte sierścią. Dla osób, które cenią sobie czystość i porządek, takie urządzenie to skarb. Nie tylko sprawi, że zawsze mieszkanie będzie pozbawione kurzu, ale też da nam czas, żeby cieszyć się w życiu przyjemnościami, a nie przykrymi obowiązkami.

 

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry