0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Najlepsze samochody osobowe Mercedes klasy E – na jaki model warto się zdecydować?

Najlepsze samochody osobowe Mercedes klasy E – na jaki model warto się zdecydować?

Marka Mercedes-Benz jest znana i cieszy się dużym uznaniem na całym świecie. Pierwsze pojazdy z napędem spalinowym powstały właśnie dzięki założycielom tej firmy, a było to przełomowe wydarzenie. Od tego czasu, a więc od lat 80’ XX wieku niemiecki koncern nie zwalnia tempa i oddaje w ręce kierowców wspaniałe pojazdy, które zdecydowanie wyróżniają się na tle innych marek. Na szczególną uwagę zasługują między innymi samochody Mercedes klasy E.

 

Krótka historia Mercedesa

Założyciele marki Mercedes-Benz, czyli Karl Benz i Gottlieb Daimler początkowo działali osobno, każdy z nich miał swoją firmę. Ich drogi połączyły się dopiero w czasie I wojny światowej, na skutek zmian jakie miały miejsce w niemieckiej gospodarce. Dokładna data zawarcia pomiędzy nimi współpracy to 28 czerwca 1926 roku. Taki układ przetrwał bez większych problemów aż do 1998 roku. Pierwsza większa zmiana miała miejsce w momencie, gdy niemiecki koncern postanowił wykupić większość udziałów amerykańskiej marki Chrysler, nie mniej nie wpłynęło to w żaden sposób negatywnie na kooperację Daimler-Benz.

Warto pamiętać, że Mercedes-Benz to nazwa jednej z marek, które są własnością koncernu Daimler AG. Od samego początku istnienia przedsiębiorstwa, które powstało w wyniku połączenia firm Karla Benza i Gottlieba Daimlera, kieruje się ono w tworzeniu samochodów takimi kryteriami, jak jakość, fascynacja, innowacja i bezpieczeństwo. Do tej pory powstało 350 samochodów osobowych, a oprócz tego auta wyścigowe oraz użytkowe.

 

Mercedes-Benz klasy E – inwestycja w jakość

Klasa E to samochody, które są świadectwem zaawansowania technologii marki Mercedes-Benz. Oznaczenie „E” mówi o tym, że jest to klasa średnia-wyższa, a więc są to auta z tzw. wyższej półki. Koncern Daimler-Benz produkuje je od 1984 roku, dotychczas powstały już 23 generacje tego modelu. Wśród nich znajdziemy typy nadwozia: coupe, sedan, kabriolet i combi. Jeśli chodzi o moc maksymalną, to wynosi ona od 55 do 450 kW. W samochodach tych montowane są dwa typy silników, rzędowe lub w układzie „V”. Te drugie posiadają od 4 do 8 cylindrów o pojemności od 1595 do 6208 cm3. Inne cechy charakterystyczne Mercedesów klasy E to napęd na 4 koła, ponadto do wyboru są modele posiadające 4 lub 5 siedzeń oraz od 2 do 5 drzwi.

mercedes klasy e

Co warto wiedzieć o mercedesach klasy E?

Przede wszystkim jest to ważny model, który sprzedaje się bardzo dobrze, co świadczy o jego popularności wśród konsumentów. Mercedesy klasy E nie należą do tanich, nowe modele to koszt nawet do 624 tysięcy. Za taką ceną rzecz jasna powinna iść wysoka jakość.

Nie sposób przyjrzeć się każdemu modelowi z bliska, jednak warto wziąć pod lupę przynajmniej te najpopularniejsze. Jednym z nich jest wersja W211, która produkowana była w latach 2002-2009. Samochód ten dostępny był zarówno jako sedan i kombi. Według mechaników ma on sporo wad, między innymi są to kosztowne usterki silników benzynowych, słabe rozrządy i wałki wyrównujące. Warto zatem zwracać uwagę na to, jaki silnik znajduje się w Mercedesie, który chcemy kupić. Montowane po 2007 roku silniki 3.2 V6 uważane są za długowieczne i bezawaryjne.

 

Mercedes klasy E – komfort na najwyższym poziomie

Mimo pewnych słabych punktów, które posiadają różne wersje Mercedesów klasy E, to wszyscy użytkownicy zgodnie twierdzą, że są to niezwykle komfortowe samochody. Duża rolę odgrywa świetne wytłumienie wnętrza oraz wygodna kabina. Materiały wykorzystane do jej wykończenia są bardzo wysokiej jakości i pięknie prezentują się nawet w używanych przez dłuższy czas modelach. Warto jednak brać pod uwagę to, że naprawa ewentualnych usterek w tych samochodach jest kosztowna, dlatego też zakup używanego egzemplarza, którego przeszłość nie jest nam do końca znana może być ryzykowny.

mercedes klasy e

Mercedesy, które znajdziemy na rynku wtórnym

Chcąc kupić używanego Mercedesa klasy E, warto zwrócić uwagę na poniższe modele:

 

Dzięki temu, że klasa E może poszczycić się na prawdę wysoką jakością, samochody te są bardzo często eksploatowane przez wiele lat, przez co wiele modeli możemy znaleźć na rynku wtórnym. Dużą popularnością cieszy się Mercedes W211, o którym już wspominaliśmy.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry