0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Modele biustonoszy - jaki typ stanika wybrać do sylwetki i stroju?

Modele biustonoszy - jaki typ stanika wybrać do sylwetki i stroju?

Wiele Polek wciąż ma problem z doborem odpowiedniego stanika. Zazwyczaj kupują stanik pod wpływem chwili i nie zastanawiają się nad tym, na co tak naprawdę trzeba zwrócić uwagę, szukając idealnej damskiej bielizny. Jak zatem są rodzaje biustonoszy i jak je dopasować?

 

 

Jakie są rodzaje biustonoszy?

Wiele jest modeli staników. Mogą różnić się one fasonem, ale i obecnością lub brakiem ramiączek. Wśród najbardziej popularnych biustonoszy wymienić można pełne, niskozabudowane, balkonetki, bardotki i do dekoltów. Jest to podział, który bierze pod uwagę krój staników. Jeżeli natomiast chodzi o budowę, wyróżnia się biustonosze miękkie, pół-usztywniane, usztywniane, z fiszbinami, bez fiszbin, bezszwowe i push-up. Przyjrzyjmy się bliżej konkretnym rodzajom konkretnym modelom bielizny damskiej.

 

Staniki pełne – czym się wyróżniają?

Staniki pełne określa się też mianem „full-cup”. Są one zabudowane i zasłaniają całe piersi. Ze względu na taką budowę nie można ich zakładać do ubrań, które mają głębokie dekolty. Biustonosze pełne są polecane kobietom, które mają duży biust, a to przez usztywnienia, które dobrze zbierają piersi i zabezpieczają je, nadając im przy tym okrągły kształt. Górna część tych staników może być wykonana z koronki lub przezroczystej siateczki, które dekorują bieliznę.

Różowy stanik

 

Biustonosze niskozabudowane, czyli jakie?

Biustonosze niskozabudowane powstały z myślą o głębokich dekoltach. Zakładając mocno wyciętą bluzkę, warto sięgnąć właśnie po ten rodzaj bielizny. Staniki te nie są jednak wskazane paniom, które mają duże piersi, ponieważ w wyciętym modelu nie będą one odpowiednio zabezpieczone. Wśród biustonoszy niskozabudowanych wyróżnić można modele miękkie i usztywniane.

 

Balkonetka – kiedy warto ją wybrać?

Balkonetka to bardzo popularny rodzaj biustonosza. Jeżeli chodzi o krój, jest on pomiędzy stanikiem pełnym, a niskozabudowanym, niektórzy określają go jako model średniozabudowany. Balkonetki to świetny wybór, kiedy lubimy nosić szerokie, ale niezbyt głębokie dekolty. Polecane są także kobietom, które mają szeroko rozstawione piersi, ponieważ usztywnienia po bokach je zbierają, nadając przy tym okrągły kształt.

 

Bardotka – jaki to stanik?

Bardotki to w całości usztywniane biustonosze. Mogą je nosić zarówno kobiety o małym, jak i o dużym biuście. Model ten wyróżnia się brakiem ramiączek i tym, że dzięki specyficznej budowie pięknie eksponuje biust. Bardotki stały się popularne za sprawą aktorki Brigitte Bardot, która uwielbiała nosić ten rodzaj stanika. Mimo nietypowego wyglądu, biustonosze te świetnie nadają się do sukni wieczorowych z odkrytymi ramionami.

Biała bardotka

 

Staniki do dekoltów – jakie wybrać?

Dla dekoltów w szpic powstał specjalny model stanika, określany jako „plunge”. W ich budowie charakterystyczny jest bardzo niski mostek, a środek między miseczkami uformowany jest w literę V, dlatego można nosić do niego bluzki lub sukienki w szpic.

 

Biustonosze typu push-up

Biustonosze push-up powstały z myślą o kobietach, które mają małe piersi. Dzięki konstrukcji i wypełnieniu miseczek, stanik ten podnosi biust i sprawia wrażenie większego. Niektóre modele biustonoszy mają wymienne wkładki w miseczkach, dzięki czemu kobieta może sama zadecydować, jak bardzo powiększyć optycznie piersi. A do jakich ubrań pasuje model push-up? Właściwie do wszystkich. Różne są wersje tych biustonoszy, dostępne są zarówno kroje pełne, jak i niskozabudowane.

 

Jak wybrać odpowiedni stanik?

Najważniejsza w doborze biustonosza jest znajomość rozmiaru. Większość kobiet nie nosi dobrze dopasowanych staników, ponieważ nie wie, na co należy zwrócić uwagę. Przede wszystkim trzeba zmierzyć swój rozmiar bezpośrednio pod biustem, najlepiej miarką krawiecką. Należy docisnąć ją dosyć mocno do ciała, a pomiar zaokrąglić w dół do pełnej „piątki, czyli jak mamy 83 cm, przyjmujemy 80 cm. Następnie, trzeba wykonać pomiar obwodu w biuście. W tym przypadku już nie wykonujemy go mocno dociskając, lepiej wykonać go „na luzie”. Tutaj już nic nie zaniżamy, a oba wyniki wyszukujemy w tabeli rozmiarów podanych u danego producenta bielizny. Jeśli wciąż mamy problemy z dopasowaniem odpowiedniego stanika do naszych piersi, poprośmy o pomoc braffiterkę, która dobierze nam idealny biustonosz.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry