0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

39

Paproć Królewska Ogromne rośliny

Paproć Królewska Ogromne rośliny Bydgoszcz
Paproć Królewska Ogromne rośliny Bydgoszcz
Paproć Królewska Ogromne rośliny Bydgoszcz sprzedam
1 / 3
Szczegóły ogłoszenia
Paproć Królewska

To roślina, która najskuteczniej walczy z zanieczyszczeniami. Ten popularny gatunek-a szczególnie nefrolepis wysoki – najszybciej spośród wszystkich zielonych domowych oczyszczaczy usuwa formaldehyd (jest on np. w meblowych płytach wiórowych).

Rada: paprocie lubią przefiltrowane światło, oszczędne podlewanie oraz częste -szczególnie

Witam na mojej aukcji
Paproć Królewska

To roślina, która najskuteczniej walczy z zanieczyszczeniami. Ten popularny gatunek-a szczególnie nefrolepis wysoki – najszybciej spośród wszystkich zielonych domowych oczyszczaczy usuwa formaldehyd (jest on np. w meblowych płytach wiórowych).

Rada: paprocie lubią przefiltrowane światło, oszczędne podlewanie oraz częste -szczególnie zimą-zraszanie.
Paproć doniczkowa ma swoje wymagania, które zostały ukształtowane już miliardy lat temu, gdy rośliny opanowały środowisko lądowe. Jej potrzeby są podobne do tych, które mają paprocie spotykane w lesie. Pierwszym warunkiem prawidłowego rozwoju paprotki jest półcieniste stanowisko. Nie oznacza to jednak, że należy odciąć ją od dostępu do promieni słonecznych. To najczęstszy błąd, którego konsekwencją jest żółknięcie, a następnie opadanie liści. Stanowisko półcieniste panuje między innymi na półkach i obok osłoniętych firanami okien Pomieszczenie, w którym przebywa paproć doniczkowa, powinno być często wietrzone. Należy utrzymywać umiarkowaną temperaturę i nie umieszczać rośliny w bliskiej odległości od grzejnika. Pielęgnacja paproci dotyczy również zapewnienia odpowiedniej wilgotności powietrza. Suche powietrze źle wpływa na roślinę. Popularnym i skutecznym zabiegiem jest rozpylanie wokół paprotek wody, za pomocą rozpylacza. Często używa się w tym celu pojemników po środkach do czyszczenia okien, co jest praktycznym i tanim rozwiązaniem. Nieco bardziej kosztownym rozwiązaniem jest umieszczenie w bliskiej odległości od paproci nawilżacza powietrza.

Podlewanie i nawożenie

Paproć doniczkową należy podlewać wodą nieprzegotowaną, z kranu. Polecane jest dostarczanie dużej ilości wody roślinie i odlanie jej nadmiaru po kilku minutach. Gdy ziemia będzie nieco przeschnięta, należy podlać ją ponownie. Paprocie należy nawozić co dwa lub trzy tygodnie, jeśli przechodzą fazę wzrostu. Bardzo dobrym wyborem są nawozy do roślin doniczkowych zielnych, które posiadają wysoką zawartość azotu i mają postać cieczy. Nawozy należy rozcieńczać, aby nie doszło do zasolenia podłoża, na co paprocie są bardzo wrażliwe. W okresie spoczynku, który trwa podczas zimy, należy ograniczyć podlewanie i nawożenie.
Podstawą profilaktyki jest dbałość o to, aby paproć doniczkowa miała zapewnioną odpowiednią wilgotność podłoża i powietrza, umiarkowaną temperaturę powietrza, a także prawidłowe oświetlenie. Dzięki zapewnieniu tych warunków, rośliny są bardziej odporne na szkodniki i nawet jeśli zostaną przez nie zaatakowane, to nie poniosą większych strat. Jeśli jednak już dojdzie do zachorowania, należy przede wszystkim zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby, poprzez usuwanie silnie zniszczonych liści i pędów. Kiedy to nie przynosi poprawy, ostateczną deską ratunku są środki ochrony roślin. Niemniej powinno się stosować je z umiarem, bo mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

Oferowane rośliny pochodzą z naszej produkcji
Polskie -Krajowe nie z Holandii
Skontaktuj się z ogłoszeniodawcą:
 • Teresa
 • Świat Roślin
  (kujawsko-pomorskie)

505 632  XXX « Pokaż numer

Wspomnij, że ofertę znalazłeś na Sprzedajemy.pl

Napisz wiadomość
Napisz wiadomość
Dodaj załącznik Zaloguj się
 
Kupuj bezpiecznie!
 • Nigdy nie płać z góry ogłoszeniodawcy.
 • Nie przelewaj pieniędzy ani
  nie wysyłaj ich pocztą.
 • Nie podawaj danych swojej
  karty kredytowej.
Kliknij aby zobaczyć lokalizację na mapie
Numer ogłoszenia: 25500032   |   Dodano: 12 Sty 13:17   |   Liczba odsłon: 1972
25 Lip 21:17
 • Roślina
 • Sprzedam duże okazy Jodły koreańskiej o wysokości od 2,5metra. » Jodła była szkółkowana i jest kopana specjalistyczną maszyną . Oferuję jodłę w jucie i siatce metalowej . Pomogę w zorganizowaniu nasadzeń większej ilości w…
 • 500 zł

Olecko

16 Lip 20:31
 • sprzedam rośliny
 • Oferujemy sprzedaż: -roślin ozdobnych -roślin » żywopłotowych -drzew i krzewów ozdobnych -roślin szczepionych -unikalnych odmian -bylin
 • 5 zł

Dzierżoniów

15 Sty 07:07
 • Paproć Łosie Rogi (Platycerium)
 • Podłoże musi być oczywiście przepuszczalne. Dolne liście » nieckowato wgłębione, brązowieją z wiekiem. Stanowią dla rośliny zbiornik wody oraz składników pokarmowych. Pamiętajmy, że nie wolno ich usuwać. Rośliny,które wy…
 • 39 zł

Zamość

15 Sty 07:07
 • Paproć Łosie Rogi (Platycerium)
 • „Łosie Rogi” zawdzięczają swoją nazwę charakterystycznym » rozwidlonym liściom zarodnikonośnym, które przypominają kształtem poroże łosia. Często liście pokrywają gwiazdkowe włoski podobne do filcu, który znika częściowo …
 • 39 zł

Bydgoszcz

09 Sty 07:11

Szczecin

Poradnik kupującego
Przydatne gadżety, dzięki którym utrzymasz porządek w domu
Sprzątasz regularnie, dbasz o mieszkanie, lubisz żyć w czystej przestrzeni, a wciąż musisz używać nawigacji, żeby znaleźć to, czego szukasz? Dziś to … więcej»Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Polityka cookies.

Przewiń do góry