0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Foteliki samochodowe
lubelskie

Dodaj ogłoszenie Za darmo i bez rejestracji!

Foteliki samochodowe >

Foteliki samochodowe lubelskie

Filtrowanie
Pokaż tylko
Sortuj wg:
Ogłoszenia: 1-30
ogłoszeń: 30 | 60
Kategorie
Lokalizacje

Foteliki samochodowe służą do bezpiecznego przewożenia autem dzieci poniżej 150 cm wzrostu. Ich stosowanie jest nakazane przez polskie przepisy, a nie zastosowanie się do dyrektyw grozi nie tylko mandatem, ale także tragicznymi w skutkach konsekwencjami.

Foteliki samochodowe dzieli się ze względu na kategorią wagową na pięć głównych grup. Grupa O dotyczy niemowlaków do ok. 9 miesiąca życia, które ważą poniżej 10 kg. Foteliki oznaczone grupą O+ przeznaczone są dla maluchów ważących nie więcej niż 13 kg (do ok. 18 miesiąca życia). W fotelikach z grupy I mogą być przewożone dzieci, których waga wynosi 9-18 kg (ok. 8 miesięcy – 3 rok życia). Grupa II zarezerwowana jest dla starszaków o wadze 15-25 (mających najczęściej 3-7 lat), a grupa III dla dzieci o wadze 22-36 kg (ok. 6-12 lat).

Powyższa klasyfikacja nie wyczerpuje jednak potrzeb rodziców, dlatego na rynku można spotkać dodatkowy podział na foteliki samochodowe 0-13 kg, 0-18 kg, 0-25 kg, 15-36 kg, 9-18 kg, 9-25 kg oraz 9-36 kg. W zależności od rodzaju fotelika, dziecko może być przewożone tyłem lub przodem do kierunku jazdy.

Praktycznym wyborem są foteliki samochodowe isofix, które przytwierdza się do dwóch, specjalnych metalowych uchwytów, znajdujących się w szczelinie pomiędzy siedziskiem, a oparciem tylnej kanapy. Dzięki temu montaż oraz demontaż fotelika jest szybki i prosty, nie wymaga również użycia pasów bezpieczeństwa.

Jeśli zależy ci na bezpiecznym i komfortowym przewożeniu dzieci w aucie, zapoznaj się z ogłoszeniami lokalnymi lubelskie znajdującymi się w dziale Foteliki samochodowe. Wśród anonsów znaleźć można foteliki dla dzieci w każdym przedziale wagowym, podstawki samochodowe oraz nosidełka. Nie kupuj drogich modeli, przejrzyj ogłoszenia i kup fotelik nowy lub używany w dobrej cenie.

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Polityka cookies.

Przewiń do góry