0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

3 000

CODEX PICTURATUS - BALTHASARIS BEHEM Codex Behema

CODEX PICTURATUS BALTHASARIS BEHEM Codex Behema
CODEX PICTURATUS BALTHASARIS BEHEM Codex Behema
CODEX PICTURATUS BALTHASARIS BEHEM Codex Behema Warszawa
CODEX PICTURATUS BALTHASARIS BEHEM Codex Behema Warszawa
CODEX PICTURATUS BALTHASARIS BEHEM Codex Behema Warszawa
CODEX PICTURATUS BALTHASARIS BEHEM Codex Behema Antykwariat mazowieckie Warszawa
CODEX PICTURATUS BALTHASARIS BEHEM Codex Behema Warszawa
CODEX PICTURATUS BALTHASARIS BEHEM Codex Behema mazowieckie Warszawa
1 / 8
Szczegóły ogłoszenia
Absolutnie unikatowa pozycja w księgozbiorze w IDEALNYM STANIE Seria limitowana, egz nr.660
Wydana z wielką starannością i uwagą na podobieństwo oryginału
Oprawiona w licową brązową skórę, na okładce wytłoczony herb Krakowa . Na grzbiecie cztery poprzeczne zwięzy księgi nadają szczególny wygląd temu wydawnictwu . Wewnętrzne karty wykonane z papieru kredowego i czerpanego, z przepięknymi rycinami , wraz z opisem wykonanym pismem gotyckim w 3 językach : polskim , niemieckim oraz po łacinie.
Okładki spinane specjalnymi mosiężnymi zaczepami .
Integralną część stanowi kaseta , równie solidna jak zawartość. Na przedniej stronie kasety wykonanej z klejonej tektury, skóry i papieru,jest tłoczony złotymi literami napisy - tytuł oraz przez kogo został spisany
Format wraz z kasetą: 25x36,5cm
Faksymila wydana w 1989 roku , przez : Warszawa - Kraków, Krajowa Agencja Wydawnicza, Jugosławia - "Forum"; oprawa Kraków - "Starodruk"; 1989.
Oferowany egzemplarz posiada numer 660
Kodeks Baltazara Behema
bo o nim mowa to kartulariusz pochodzący z początku XVI wieku, zawierający przywileje i statuty miasta Krakowa oraz roty przysiąg i ustawy cechów krakowskich.
Został zapisany gotycką majuskułą w jednej kolumnie w trzech językach: polskim, łacińskim i niemieckim z inicjatywy notariusza miejskiego Baltazara Behema. Tekst kodeksu obejmuje 372 kart formatu 32,7 na 24,3 cm i udekorowany jest 27 barwnymi miniaturami niezidentyfikowanego artysty, w większości ukazującymi dzień powszedni rzemieślników i kupców Krakowa. W 1880 został wyposażony w oprawę z gładkiej skóry i srebrne okucia.Spisany w 1505, do roku 1825 znajdował się w Ratuszu Krakowskim. W 1939 został zbadany przez niemieckich naukowców w Berlinie, skąd później trafił na Wawel. W 1944 został skradziony i wywieziony do Niemiec, przez gubernatora Hansa Franka. W 1945 odnaleziony przez wojska amerykańskie, został przekazany rodzinie Estreicherów. 30 kwietnia 1946 wraz z Ołtarzem Mariackim wrócił do Krakowa. Obecnie znajduje się w Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie.
na 1. stronie u dołu widnieje dopisek z XIX w: "Przywileje czyli nadania / Księga / Sztuki i Rzemiosł / oraz przemowa Baltazara Bema (był pisarzem na usługach miasta w 1505 r)
na końcu księgi wklejka - kolofon - z drukowanym tekstem: "CODEX PICTURATUS / BALTHASARIS BEHEM / FACSIMILE / Krajowa Agencja Wydawnicza / Varsoviae - Cracoviae / Edita sunt MD exemplaria / singula numero manu adscripto / signata / Typis exscripsit "Forum" / in Iugoslavia / Compegit "Starodruk" / Cracovia / Numerus 660..".
Oferowana wersja Kodeksu Baltazara Behema w zasadzie jest drukiem "historycznym" bowiem został wydrukowany w Jugosławii i oprawiany przez krakowski "Starodruk" . w roku 1989 był oferowany w dwóch rodzajach oprawy - pełnej skórze za cenę 950 USD oraz półskórzanej za 690 dolarów.
(sprawdź Katalog reprintów Krajowej Agencji Wydawniczej w Krakowie, Kraków, 1989, str.5)
Stan IDEALNY

Waga 9,5 kg

To jest wydawnictwo ponad czasowe. Na pewno nigdy nie bedzie w cenia z dnia edycji.
Skontaktuj się ze sprzedającym:
 • baterma
 • Warszawa (mazowieckie)

601 345  XXX « Pokaż numer

Wspomnij, że ofertę znalazłeś na Sprzedajemy.pl

Napisz wiadomość
Kliknij aby zobaczyć lokalizację na mapie
Napisz wiadomość
Dodaj załącznik Zaloguj się
 
Kupuj bezpiecznie!
 • Nie płać z góry Sprzedawcy, którego nie znasz.
 • Nie przelewaj pieniędzy ani
  nie wysyłaj ich pocztą.
 • Nie podawaj danych swojej
  karty kredytowej.
Numer ogłoszenia: 53962963   |   Dodano: 10 Lis 19:59   |   Liczba odsłon: 57
15 Lip 11:16
 • O krasnoludkach i sierotce Marysi 1945r
 • Witam Mam do sprzedania unikatową książkę "O krasnoludkach i » sierotce Marysi" Marii Konopnickiej z 1945r. Książka jest ciekawie ilustrowana i w dobrym stanie. Polecam
 • 120 zł

Gdańsk

24 Paź 07:16

Gdańsk

24 Paź 07:16

Gdańsk

15 Lip 11:16

Gdańsk

24 Paź 07:16
 • 40 Pieśni Radzieckich 1950r
 • 40 PIEŚNI RADZIECKICH 1950 r Książka zawiera 40 przebojów » radzieckich. Tekst w języku polsim i rosyjskim oraz nuty do kazdej pieśni. Stan książki db +, przybrudzona okładka. Duży format, twarda okładka. Polecam
 • 55 zł

Gdańsk

Poradnik kupującego
Jak wybierać i kupować antyki? Dlaczego warto wybierać antyczne meble?
Jedni lubią nowoczesny minimalizm, inni proste formy z popularnych sieciówek, ale są też osoby wybierające przedmioty z przeszłości - posiadające his… więcej»Copyright © 2011-2017 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Polityka cookies.

Przewiń do góry