0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Ta oferta została już sprzedana Zobacz podobne oferty lub przejdź do kategorii Zwierzęta>Pozostałe

2

Ampularia ŻÓŁTA DUŻY ślimak na glony!!katowicE

Ampularia ŻÓŁTA DUŻY ślimak na glonykatowicE Pozostałe
Ampularia ŻÓŁTA DUŻY ślimak na glonykatowicE Katowice
Ampularia ŻÓŁTA DUŻY ślimak na glonykatowicE Katowice
1 / 3
Szczegóły ogłoszenia
Do sprzedania młode osobniki ślimaka Ampularia (Pomacea bridgesii). Są to duże ślimaki słodkowodne dorastające do 7 cm w akwarium, o kształcie muszli zbliżonym do kulistego, z rzędu Monotocardia. Żyje w krajach tropikalnych i jest dużo większy od winniczka żyjącego w Polsce. Oprócz nazwy rodzajowej Ampullarius, nazywany jest również Ampullaria oraz Ampullaris. W środowisku naturalnym żyje w południowej Azji oraz Ameryce Południowej. Jama płaszcza, worek trzewiowy, noga służąca do pełzania oraz głowa chronione są przez muszlę. Jest spokrewniony ze ślimakami bagiennymi o muszlach zamykanych wieczkiem. Jego muszla jest prawie kulista, duża oraz najczęściej zaopatrzona w brązowe, żółtobrązowe oraz brązowo-czerwone pasy. Dostępne są również ślimaki odmiany białej lub żółtej. Swoją urodę zawdzięcza czterem długim, parami ustawionym i ruchliwym czułkom. Mogą one być błyskawicznie chowane, jak również wysuwane we wszystkich kierunkach. Czułkami krótszymi wyławiają pokarm, natomiast dłuższymi poszukują go. Otwór gębowy jest okrągły i mały. Możemy zauważyć język – tarkę w trakcie żerowania. Za jego pomocą zdrapywane są z szyby mocno trzymające się osady. W trakcie tej czynności zużywają się ząbki, które systematycznie odrastają. Zauważalne są również małe oczka, osadzone na krótkich trzonkach. Noga posiada ubarwienie niebieskawe, białawe lub szare. Poruszają się dosyć szybko po wstędze wydzielanego śluzu. Często spadają z wyżej położonych miejsc, aby szybciej dostać się na dno. W jamie płaszczowej dysponują podwójnym systemem oddechowym. Dzięki niemu mogą czasowo przebywać na lądzie oraz żyć w wodzie ubogiej w tlen. Pobieranie powietrza atmosferycznego następuje także czasem w dobrze napowietrzanych akwariach. W zbiorniku spożywają wszelkie możliwe resztki pokarmowe, a nawet pochłaniają odchody rybie. Mogą żerować również z powierzchni wody. Posiadają tą umiejętność dzięki gromadzeniu w muszli zapasu powietrza, co skutkuje, że pływając i to na grzbiecie, tworzą przy pomocy nogi i wydzielanego śluzu swoisty rodzaj lejka, poprzez który pokarm utrzymujący się na lustrze wody dzięki jej napięciu powierzchniowemu, przesuwa się w stronę otworu gębowego. Uznawane są za bardzo żarłoczne. Martwe ślimaki szybko zanieczyszczają wodę, toteż należy szybko usunąć je z akwarium. Jeśli w akwarium panują nieodpowiednie warunki ślimaki tracą swoją żywotność oraz zakopują się w podłożu lub zamykają w muszli. Nie powinny być hodowane w wodzie kwaśnej lub zbyt miękkiej .Powinny mieć zapewnioną ciepłotę, ponieważ pochodzą z wód strefy tropikalnej. Preferują temperaturę od 24 do 28 C. Taką temperaturę powinno mieć również powietrze w pomieszczeniu, ponieważ ślimaki również nim oddychają. Często wędrują w nocy ponad powierzchnię wody. Z tej przyczyny akwarium powinno być przykryte, ponieważ mogą wyjść i zaschnąć poza zbiornikiem.

Do sprzedania młode osobniki ślimaka Ampularia (Pomacea bridgesii).
Ślimak ten doskonale nadaje się do czyszczenia akwarium. Usuwa resztki opadłego na dno pokarmu, obumarłych roślin, spożywa wszelkie możliwe resztki pokarmowe, a nawet pochłania odchody rybie, przez co zdecydowanie obniża ilość substancji organicznych w wodzie. Zjada również glony nie naruszając przy tym roślin. Z tych właśnie powodów Ampularii nie powinno brakować w żadnym akwarium.
Wielkość 1,5 - 2 cm w cenie 2 zł za szt.
Preferowany odbiór osobisty w Katowicach.

Ta oferta została już sprzedana Dane sprzedającego nie są już publikowane

Numer ogłoszenia: 428367   |   Dodano: 16 Lip 22:38   |   Liczba odsłon: 10434
12 Sty 18:54

Wolsztyn

12 Sty 18:03

Brzostek

12 Sty 13:29
  • Sprzedam legwana zielonego RED
  • Na spzedaż młody legwan odmiany RED. Nie wiem jakiej jest płci. Gad » chętnie je, nie wybrzydza nie ma probemu z jedzeniem. Dokładnego wieku nie znam, wg, mnie legwan ma ponad pół roku. Odbiór osobisty w Świerklańcu lub T…
  • 499 zł

Świerklaniec

12 Sty 11:39

Radomsko

11 Sty 21:47

Bolimów

Poradnik kupującego
Jak odchudzić kota? Karmy, gadżety dla kota z nadwagą
Niestety, częstym problemem niewychodzących kotów domowych jest nadwaga. Ta z kolei może być przyczyną wielu poważnych chorób i skrócić życie pupila.… więcej»

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Polityka cookies.

Przewiń do góry